03 / Лютий, 2022
3 лютого у Комітеті Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг відбулися комітетські слухання  "Про ситуацію у сфері теплопостачання та розроблення антикризових заходів для сталого проходження сезону".
У комітетських слуханнях взяли участь народні депутати, представники Мінрегіону, НАК "Нафтогаз України", Антимонопольного комітету, Асоціації міст України, Асоціаціії "Укртеплокомуненерго". 
Директор Аналітичного центру АМУ Ярослав Рабошук повідомив учасникам слухань про проблеми територіальних громад у проходжені опалювального сезону, зокрема щодо:
- суб'єктивного розподілу коштів додаткової дотації з державного бюджету; 
- зменшення дохідної та збільшення видаткової частини бюджетів місцевого самоврядування; 
- встановлення ринкових цін за природний газ для теплопостачання для населення за обсяг, що перевищує ліміти встановлені газопостачальними підприємствами;
- зростання цін на електричну енергію;
- неврахування в обсягах різниці тарифах коштів місцевих бюджетів, які спрямовувалися на заробітну плату, оновлення основних засобів тощо.
Всі ці чинники прямо впливають на фінаснову підтримку комунальних підприємств теплопостачання. 
Асоціація міст України надала Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг пропозиції щодо вирішення проблемних питань проходження опалювального сезону.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)