07 / Червень, 2019
Аналітик АМУ 6 червня 2019 року взяла участь у засіданні Круглого столу організованого Міністерством регіонально розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, на якому обговорювалися пропозиції до проекту ДБН на заміну ДБН В.2.2-10-2001 "Заклади охорони здоров’я".  
Під час круглого столу, зокрема, розглядалися такі пропозиції змін у чинний ДБН:
 – вимоги щодо місткості лікарняних палат;
 – вимоги щодо кількості і розміщення санітарних приладів для пацієнтів;
 – обладнання для палат;
 – інклюзивність;
 – вимоги до проектування палат з одночасним перебуванням батьків та дітей;
 – проектування службових приміщень для персоналу;
 – влаштування публічного простору лікарень: вимоги до проектування холів, рецепції, приймального відділення, кафе, аптеки, місць для дитячих візків, зони очікування, тощо.
У заході також були присутні представники Міністерства охорони здоров’я України, Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, Офісу ефективного регулювання, Європейської Бізнес Асоціації, проектувальники, архітектори, фахівці у будівельній та медичній сфері, експерти, громадськість тощо. Учасники Круглого столу обговорили ситуацію в країні зі станом закладів охорони здоров’я, які будувалися приблизно більш ні 30 років назад і вже непристосовані до основних потреб та вимог сучасності. 
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України зазначило, що продовжить роботу над вдосконаленням та оновленням державних будівельних норм.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)