06 / Січень, 2017

Внаслідок економічно необґрунтованого рівня тарифів та інших факторів, підприємства теплопостачання постійно потребують фінансової підтримки з місцевих бюджетів

 

 

Стрімкий ріст вартості енергоносіїв, непослідовна державна політика у сфері діяльності підприємств галузі теплопостачання, низький рівень доходів населення призводить до того, що інвестори відмовляються від оренди підприємств теплопостачання. Так сьогодні йде мова про те, що від оренди майнового комплексу, який забезпечує постачання тепла та гарячої води більшій частині міста Києва, відмовляється з 1 січня 2018 року ПАТ «Київенерго». Про це заявив заступник Київського міського голови Петро Пантелєєв, додавши, що у зв’язку з цим перед містом постає необхідність вирішення кількох головних проблем. В першу чергу мова йде про пошук потенційного інвестора, яким може стати потужна міжнародна компанія, що зможе якісно та ефективно управляти теплоенергетикою міста. При цьому посадовець зазначив, що з огляду на збитковість діяльності цієї галузі, особливо охочих поки немає. Ще однією проблемою, яку буде потрібно вирішити міській владі – це покращення незадовільного стану обладнання, який на сьогодні орендується ПАТ «Київенерго». Враховуючи ту обставину, що до моменту проведення конкурсу з визначення нового орендаря управління цим комплексом буде здійснювати міська влада, з бюджету міста Києва буде виділено 70 млн. грн., за які планується замінити 15 кілометрів найбільш аварійних мереж.

Таким чином, для підтримки підприємств теплопостачання «на плаву», в котрий раз використовуються кошти місцевих бюджетів. Необхідно зауважити, що за інформацією Мінрегіону, для підготовки до опалювального сезону 2016/2017 років з місцевих бюджетів підприємствам теплопостачання було виділено близько 6 млрд грн.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)