25 / Липень, 2017
Враховуючи ту обставину, що за рахунок децентралізації (у тому числі й фінансової), суттєво зростають надходження до місцевих бюджетів, збільшуються, відповідно, і видатки на одну з найбільш затратних галузей, а саме галузь житлово-комунального господарства. Якщо говорити про конкретні цифри, то протягом періоду січень-травень 2015, 2016, та 2017 років, галузь житлово-комунального господарства отримала відповідно 1,8 млрд грн, 2.8 млрд грн та 4.2. млрд грн. Якщо говорити про питому вагу цих коштів у місцевих бюджетах, то це склало 1%, 0,9 % та 4,2% місцевих бюджетів за відповідні періоди.
Не гірша ситуація і у сфері транспорту, дорожнього господарства, зв’язку та інформатики, де у січні-травні 2015, 2016 та 2017 років з місцевих бюджетів було виділено 0,8 млрд грн, 1,3 млрд грн, та 2.3 млрд грн що склало 0,3%, 1,3% та 2,3% питомої ваги місцевих бюджетів.
Звичайно, не всі виділенні кошти йдуть безпосередньо на перспективний розвиток галузі ЖКГ, частина їх буде використана на аварійні потреби комунальних підприємств. У ситуації, коли державний бюджет заборгував близько 25 млрд грн за надані пільги та субсидії, 5 млрд грн з різниці в тарифах, лише за допомогою місцевих бюджетів можна втримати підприємства галузі на плаву, забезпечивши мешканців населених пунктів житлово-комунальними послугами.
Але при цьому, значна частина коштів вкладається у перспективні проекти, купується комунальна техніка, капітально ремонтуються дороги, проводиться термомодернізація житлового фонду та соціальних об’єктів, реалізуються проекти з енергоефетивного освітлення населених пунктів.
Таким чином, мешканці сіл, селищ та міст мають змогу на власні очі переконатися в тому, що завдяки умілому господарюванню в умовах децентралізації галузь ЖКГ оздоровлюється.   
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)