16 / Червень, 2017
15 червня в Асоціації міст України відбулася зустріч міських голів, представників центральних органів влади,  з офіційною делегацією польської компанії, яка займається  виробництвом  обладнання для утилізації твердих побутових відходів, та пов'язаними з цим інвестиційними проектами.
Як зазначив Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, нещодавно Міністерство екології та природних ресурсів представило остаточну редакцію Національної стратегії поводження з відходами. Документ, зокрема, передбачає запровадження економіки замкнутого циклу, мінімізацію утворення відходів та можливість повторно їх використовувати як вторинну сировину. При цьому темпи реалізації реформи у сфері поводження з відходами великою мірою будуть залежати від активності органів місцевого самоврядування та територіальних громад. 
Президент компанії Bioelektra Group S.A. Ярослав Дрозд презентував інвестиційну програму та розповів про інноваційну технологію переробки змішаних ТПВ. «Ця технологія відповідає європейським нормам у сфері управління відходами, розробленими до 2020 року. Вона дозволяє застосовувати простий метод для збору відходів і не вимагає складного та економічно невиправданого процесу сортування сміття в місцях його скупчення», – зазначив керівник польської компанії.
За словами директора департаменту з залучення інвестицій Мінекономрозвитку Андрія Демчука, «управління відходами в Україні – це потенціал для державно-приватного партнерства».
Під час зустрічі були обговорені шляхи найбільш ефективного вирішення проблеми побутових відходів відходів, при цьому акцентована увага на співвідношенні тарифу на поводження з побутовими відходами та якості їх переробки. Спільна думка учасників зустрічі – це мають бути спільні проекти, які створять нові можливості для місцевої економіки завдяки створенню нових робочих місць, реалізації вторинної сировини тощо.
Під час зустрічі були обговорені ідеї, як найкраще вирішити проблему муніципальних відходів. Спільна думка учасників – це мають бути спільні проекти, які утворять нові можливості для місцевої економіки завдяки створенню нових робочих місць, реалізації вторинної сировини тощо.
Міські голови, які були присутні на зустрічі, зазначили, що готові до співпраці з будь-якими інвесторами.
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)