24 / Квітень, 2017
Повноваження щодо формування тарифів на комунальні послуги слід передавати на місця. «Коли тариф буде децентралізований, і рішення щодо його розміру прийматимуть на місцевому рівні – міста чи об’єднанні територіальні громади, він буде зрозумілим, більш об’єктивним», – заявив регіональний консультант Асоціації міст України у Київській області  Володимир Удовиченко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.
Коментуючи тарифну децентралізацію, Володимир Удовиченко зазначив, що «ми повинні розібратися з тарифами на енергоносії, і тоді вже можна вийти на економічно обґрунтовані тарифи». За його словами, у тарифі на комунальні послуги обов’язково має бути інвестиційна складова, адже необхідно модернізувати, реконструювати тепломережі, водогони, котельні та інше обладнання, зношеність якого катастрофічна.
 
 
Утім, як вважає Володимир Удовиченко, передача повноважень по встановленню тарифів на місця може призвести до того, що в деяких регіонах тарифи на комунальні можуть збільшитися. За його словами, у населених пунктах комунальне господарство різне. Наприклад, якщо послуги надаються централізовано, то у деяких містах котельні край застарілі, у інших – сучасні, модернізовані. Якщо у населеному пункті житлові будинки, об’єкти бюджетної та соціальної сфери переведені на альтернативне опалення, то розмір тарифу залежить від виду палива, яке використовуються.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)