20 / Листопад, 2023

У Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів готується до другого читання проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю» (реєстр. №5344-д).

Законопроєкт №5344-д передбачає введення обов’язку  4% норми про працевлаштування осіб з інвалідністю в усіх комунальних закладах, підприємствах і органах місцевого самоврядування, - в школах, дитячих садках, лікарнях, установах соціального захисту та інших. У разі незабезпечення виконання цієї норми органи місцевого самоврядування будуть сплачувати штраф до державного Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Введення цих норм не враховує реальну кількість осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані, не враховує необхідність конкурсного відбору згідно з Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а отже не можуть бути виконані.

Прийняття законопроєкту №5344-д у призведе до необхідності фінансування Фонду за рахунок місцевих бюджетів в обсязі приблизно 5,6 млрд грн щорічно. Відповідно, бюджети територіальних громад повинні будуть зменшувати свої видатки на соціально значущі сфери у зв’язку з необхідністю передачі частини своїх коштів в державний фонд.

Асоціація міст України звернулась до профільного Комітету Верховної Ради України з тим, щоб у законопроєкті  №5344-д       вилучити бюджетні заклади, установи та органи місцевого самоврядування з дії Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)