17 / Червень, 2024

В порядку денному Верховної Ради України на поточний тиждень є проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з підтримки сектору безпеки і оборони України», реєстр. №9559-д від 30.08.2023 року, пропозиції до якого надавала Асоціація міст України і якого чекають муніципалітети всієї України.

Законопроєкт №9559-д розширює повноваження органів місцевого самоврядування з підтримки сектору безпеки і оборони, врегульовує питання дистанційного розгляду питань місцевими радами та є необхідним для усунення розбіжностей в законодавстві щодо повноважень органів місцевого самоврядування, що виникли з 24 лютого 2022 року.

10 червня 2024 року Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування схвалив законопроєкт №9559-д до другого читання та врахував більшість пропозицій, необхідних місцевому самоврядуванню.

Асоціація міст України звертається до Голови Верховної Ради України, депутатських фракцій і груп про розгляд законопроєкту №9559-д якнайшвидше та включення його першим в порядку денному Парламенту України на 18 червня 2024 року.

Сподіваємось на якнайшвидшу підготовку до розгляду Верховною Радою України Комітетом ВРУ з питань бюджету і необхідного муніципалітетам законопроєкту №9560 в одній з альтернативних редакцій.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)