03 / Квітень, 2018
Сьогодні, 3 квітня 2018 року, Верховна Рада України повторно розглянула Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (нова редакція), №2489 після доопрацювання з пропозиціями Президента України.
Асоціація міст України багато сил доклала для підготовки цього Закону і підтримала його прийняття у редакції головного комітету. У разі прийняття Закон впровадив би низку важливих положень Європейської хартії місцевого самоврядування та забезпечив би створення реальних умов для формування професійного сталого складу працівників органів місцевого самоврядування з належними умовами оплати праці.
Проте Верховна Рада не підтримала доопрацьований Закон. Також не було підтримано рішення про повернення його у комітет на доопрацювання. Таким чином Закон вважається відхиленим.
Каменем спотикання стала поправка №3 народного депутата України О.Гончаренка (враховує другу пропозицію Президентом України) про запровадження конкурсу при визначенні міськими головами кандидатур на посади їх заступників, затвердження порядку такого конкурсу міською радою, встановлення вимог до професійної компетентності заступників міського голови. Така позиція отримала критику з боку європейських та вітчизняних науковців, експертів,  але позиція Президента України і фракції Блоку Петра Порошенка залишилася непохитною.
Асоціація міст України шкодує через такий розвиток подій. Тривала робота та очікування не дали результату. Важливі для місцевого самоврядування новації, які вже давно назріли, будуть стримуватися. Це негативно вплине на темп реформ і, зокрема, децентралізації.
Без сумніву робота над новим законопроектом про службу в органах місцевого самоврядування буде й надалі пріоритетом Асоціації міст України і новий Закон обов'язково буде прийнятий у майбутньому!

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)