11 / Квітень, 2023

10.04.2023 Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув і підтримав для розгляду Парламентом у другому читанні проєкт Закону України №6504 від 05.01.2022 "Про службу в органах місцевого самоврядування".

Асоціація міст України брала участь у підготовці законопроєктів про службу в органах місцевого самоврядування з 2015 року, а також в опрацюванні остаточної редакції законопроєкту, тому в ухваленому Комітетом 10.04.23. законопроєкті враховані концептуальні положення, визначені Правлінням Асоціації міст України у 2016 році, а саме:

  • правова та організаційна самостійність служби в органах місцевого самоврядування;
  • єдність служби для всіх, хто залучений до здійснення місцевого самоврядування (виборних посадових осіб, патронатної служби голів, всіх службовців місцевого самоврядування);
  • відкритість посад службовців, їх належної політичної нейтральності;
  • сталість служби місцевого самоврядування;
  • забезпечення незалежності місцевого самоврядування у встановленні справедливого формування розмірів оплати праці на службі.

Асоціація міст України відзначає важливість збереження незалежності органів місцевого самоврядування  в проєкті та конструктивну співпрацю з членами Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, його секретаріатом, Нацдержслужбою при підготовці законопроєкту до другого читання.

Прийняття законопроєкту №6504 від 05.01.2022 "Про службу в органах місцевого самоврядування" у такій редакції є продовженням реформи місцевого самоврядування та децентралізації на виконання статті 6 Європейської хартії місцевого самоврядування.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)