05 / Квітень, 2022
5 квітня Уряд затвердив механізм обстеження будівель та споруд, які пошкоджені внаслідок збройної агресії росії. Дія цього механізму поширюється як на житлові будинки, так і на об’єкти критичної інфраструктури. Завдяки цьому акту буде визначатися можливість їх подальшої експлуатації, виконання відновлювальних робіт або демонтажу. Проєкт відповідного акту був розрблений Мінрегіоном.
Схвалена постанова передбачає:
  • механізм проведення обстеження пошкоджених внаслідок збройної агресії росії об’єктів, а також об’єктів, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій іншого характеру;
  • механізм обстеження об’єктів для визначення можливості реконструкції існуючих об’єктів з метою зміни функціонального призначення, зокрема, «перепрофілювання» існуючих будівель для проживання евакуйованого населення, внутрішньо переміщених осіб;
  • розширення кола виконавців робіт з обстеження пошкоджених об’єктів – на період дії в Україні правового режиму воєнного стану та протягом наступних 90 календарних днів.
Зазначимо, що відповідне обстеження може бути здійснено лише після виконання робіт із розмінування, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.
 
Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва» опублікована на Урядовому порталі - посилання.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)