19 / Вересень, 2023

Асоціація міст України надала пропозиції до законопроєкту реєстр. № 10038 від 12.09.2023 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» з тим, щоб зберегти забезпечення військових підрозділів на існуючому рівні, захистити можливості муніципалітетів забезпечити мешканців укриттями, теплом з початку опалювального сезону, недопущення заборгованості з заробітних плат освітянам і виконанням державних зобов’язань перед дітьми, які постраждали внаслідок бойових дій.

Важливо, щоб у 2023 році в місцевих бюджетах був збережений «військовий» ПДФО, що дозволить громадам продовжувати допомагати військовим підрозділам і виконати всі відповідні річні програми. Адже альтернативних механізмів допомоги військовим в урядовому законопроєкті  немає. 
Більше того, вилучення «військового» ПДФО за кілька місяців до закінчення бюджетного року технічно зруйнує баланси всіх місцевих бюджетів.

Крім цього, Асоціація міст України звернула увагу профільного Комітету ВРУ на необхідності вчасного початку опалювального сезону 2023/24 років, що ускладнено відсутністю компенсації різниці в тарифах з державного бюджету за минули опалювальний сезон в обсязі 36 млрд гривень.

Окремо слід підкреслити відсутність в урядовому законопроєкті коштів на освітній процес:
9,3 млрд гривень на покриття дефіциту освітньої субвенції бюджетів територіальних громад,
8,6 млрд гривень на виконання ПКМУ від 01.06.2023 р. № 547 та забезпечення встановлених державою пільг щодо безкоштовного харчування у закладах освіти дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Асоціація міст України звертається до всіх народних депутатів України про підтримку пропозицій місцевого самоврядування в проєкті Закону України  «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», реєстр. № 10038

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)