28 / Листопад, 2022
Асоціація міст України стала організатором практикуму на тему «Зміни до земельного законодавства під час воєнного стану. Здійснення державного контролю за використанням та охороною земель громадами», який відбувся в Луцьку.
Спікерами заходу були:
- заступник виконавчого директора, керівник Аналітичного центру Асоціації міст України Ярослав Рабошук,
- заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк,
- директор департаменту контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру Тарас Гаращенко,
- виконавча директорка Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар'яна Конончук,
- експертка Громадської організації «ВАГА» Юлія Заїченко.
Модератор практикуму -  експертка з питань земельних ресурсів та комунального майна Асоціації міст України Тетяна Медвецька.
 
Ярослав Рябошук звернув увагу присутніх на нові виклики з управління земельними ресурсами в умовах воєнного стану: виділення ділянок для житла для ВПО та розміщення релокованих підприємств.
Тарас Гаращенко у своєму виступі торкнувся питання змін у роботі державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру.
Юлія Заїченко озвучила доповідь про ГІС, як інструмент контролю земельних ресурсів органами місцевого самоврядування. Також вона розповіла присутнім про Інвентаризацію земель - інструмент наповнення місцевого бюджету, зауваживши, що цифровізація - це механізм для того, щоб спростити перехід регіонів на цифровий рівень, а геопросторова інформація стала дуже важливою з початком війни. Нині геопросторова інформація застосовується на всіх рівнях не лише в одному напрямку, а більш розширено. Також експертка наголосила на важливості використання захищених хмарних сервісів.
Тетяна Медвецька провела дискусію з учасниками заходу про методичні рекомендації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель органами місцевого самоврядування та презентувала методичні матеріали від Асоціації міст України.
Близько двох десятків представників органів місцевого самоврядування та експертів обговорили проблеми та шляхи їх вирішення в управлінні земельними ресурсами, а також торкнулися питання відновлення роботи земельних аукціонів, підготовки документації із землеустрою, формування лотів та підготовку проєктів рішень громадами, обговорили роботу Луцької міської ради в період воєнного стану у сфері земельних відносин.
Під час обговорення змін у земельних відносинах в період воєнного стану, експерти наголосили на проєктах нормативних актів, які готуються до прийняття найближчим часом у профільному Комітеті Верховної Ради України щодо земельних ресурсів.
Серед інших питань, які обговорили учасники заходу:
  • повноваження громад у сфері земельних відносин,
  • здійснення контролю,
  • запобігання порушень та зловживань, перевірки тощо. 
На завершення заходу земельники зі всієї України визначили пропозиції змін до відповідного законодавства, які вирішать проблеми, що стоять наразі перед громадами в земельній сфері та з якими до відповідних органів влади звернеться Асоціація міст України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)