05 / Березень, 2019
Зі вступним словом до учасників звернувся Перший заступник Ічнянського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бондар Олександр Іванович, який привітав усіх присутніх та налаштував на плідну працю протягом засідання.
Консультант зі стратегічного планування Руслан Фронц розповів порядок денний другого засідання робочої групи із стратегічного планування, яке відбувається в рамках проекту «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», який реалізується Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини і Європейським Союзом.
 «Профіль – це відправна точка, яка показує що є в наявності, які перспективи, в якому напрямку громада може розвиватись», - зауважив консультант, після чого презентував інформацію, яка міститься у Профілі Ічнянської міської ОТГ.
«Це перший варіант Профілю Ічнянської міської ОТГ, який ще буде доопрацьовуватись. Дуже важливо зібрати максимальну кількість інформації, особливо показників, що стосуються економічної складової. Економіка – це рушійний чинник, який прогнозує розвиток громади», - Ігор Гірчак консультант зі стратегічного планування
Консультанти розповіли також про наступні кроки: «При написанні Стратегії ми рухаємось від загального до конкретного. Тому в першу чергу потрібно визначити бачення громади (уявлення того, якою громада повинна бути в майбутньому)».
Після проведення SWOT-аналізу Ічнянської міської ОТГ, учасники робочої групи разом з консультантами перейшли до визначення стратегічних напрямів, формування стратегічних та оперативних цілей. Шляхом палких дискусій було напрацьовано два стратегічні напрями, завдяки втіленню всіх завдань кожної операційної цілі, Ічнянська ОТГ буде такою, якою її описали у баченні.
Під кінець заходу учасники підсумували результати другого засідання, а також запланували наступні кроки.

   

Довідково.

Проектом «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», який реалізується Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини і Європейським Союзом передбачається сприяння у розробленні стратегічних та програмних документів територіальних громад малих міст, в тому числі ОТГ, що передбачає цілий комплекс практичних заходів, результатом яких стане розроблення проектів стратегій розвитку територіальних громад, планів заходів з їх реалізації та відповідних систем моніторингу. Наразі, це  важливий напрям у діяльності та розвитку територіальних громад, адже якісна планувальна документація є основою для розвитку територій та сприяє підвищенню їх конкурентоспроможності, залученню додаткових ресурсів, в т.ч. інвестицій.

Для участі у конкурсі  надійшло 76 заявок  з 22 областей, переможцями стали 10 територіальних громад малих міст, в тому числі ОТГ (членів АМУ), для яких і буде розроблено відповідні стратегічні та програмні документи.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)