03 / Березень, 2020
3 березня на засіданні Кабінет Міністрів України схвалив рішення про визнання спроможними об’єднаних територіальних громад. До переліку потрапили 63 ОТГ, які провели перші вибори депутатів та голів у 2019 році. На жаль, не усі вони передбачені у чинних перспективних планах територій громад областей. А це необхідна умова для переходу на прямі міжбюджетні відносини вже у 2020 році. Разом з тим триває процес внесення змін до перспективних планів областей. Проєкт розпорядження (завантажити).
Позицію АМУ на засіданні Уряду представляв заступник виконавчого директора АМУ Ярослав Рабошук.
Раніше, у лютому, Уряд визнав спроможними 38 ОТГ .
Асоціація міст України послідовно підтримувала і  надалі підтримуватиме громади, які пройшли всі етапи об’єднання та приєднання відповідно до законодавства. Наступний крок – перехід громад на прямі відносини з Держбюджетом. Для цього необхідно внести зміни у Закон України  «Про державний бюджет України на 2020 рік».
Нагадаємо, саме Асоціація міст України наголошувала на необхідності врахування у Законі України «Про державний бюджет України на 2020 рік» переведення на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом об’єднаних територіальних громад, які провели вибори у 2019 році, та громад утворених навколо міст обласного значення. Читати більше тут і тут.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)