07 / Червень, 2022
7 червня – останній день, коли потенційні учасники мають підтвердити своє бажання складати національний мультимедійний тест  під час основної сесії, яка проходитиме 18 липня – 10 серпня, та вибрати населений пункт, де саме вони його будуть проходити. Попередньо заплановано, що НМТ проходитиме у 21 області України та місті Києві. За інформацією Українського центру якості освіти, наразі неможливо провести НМТ в АР Крим, Донецькій, Луганській і Херсонській областях, місті Севастополь.
Більшість учасників НМТ проходитиме основну сесію тестування. Ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів – зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної сесії. Цьогоріч, через повномасштабну російську агресію передбачено проведення трьох сесій НМТ:
• основної – 18 липня - 10 серпня;
• додаткової – 16-20 серпня;
• спеціальної – 12-16 вересня.
Графік проведення НМТ затверджено Наказом МОН від 12 травня 2022 року №434.
АМУ пропонувала у 2022 році зараховувати до закладів вищої освіти випускників з тимчасово окупованих територій України, які не мають змоги повноцінно підготуватися до тесту та фізично дістатися до пунктів тестування, на основі документу про освіту та мотиваційного листа (або онлайн співбесіди). При цьому, відраховувати студентів, якщо на першому курсі вони не виявлять належний рівень знань. В такому випадку не буде порушено їх право на здобуття освіти (лист № 5-311/22).
Нагадуємо, Президент Володимир Зеленський під час онлайн-зустрічі зі студентами та ректорами українських вишів пропонував поширити спрощений порядок вступу до закладів вищої освіти на випускників з усіх територій України, які зараз тимчасово окуповані.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)