03 / Квітень, 2022
13 березня 2022 року до Закону України «Про освіту» було внесено зміни, згідно з якими доповнено  розділ VI Закону статтею 571. Зокрема, передбачено, що в умовах воєнного стану працівникам закладів освіти,  у тому числі тим, які в умовах воєнного стану були вимушені змінити місце проживання, залишити робоче місце, незалежно від місця їх проживання на час особливого періоду гарантується збереження місця роботи, середнього заробітку.
Забезпечення цих державних гарантій покладено в тому числі на органи місцевого самоврядування.
АМУ вважає, що такі положення Закону дискримінують права працівників закладів освіти, зокрема, із областей України, де не ведуться активні воєнні дії, які не зважаючи на воєнний стан працюють в тилу та забезпечують освітній процес і призводять до значного додаткового навантаження на місцеві бюджети.
Асоціація міст України звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій з пропозицією щодо внесення відповідних змін до статті 571 Закону України «Про освіту» та забезпечення державних гарантій працівникам закладів освіти з державного бюджету. АМУ сподівається на підтримку місцевого самоврядування, яке сумлінно виконує свої повноваження і забезпечує життєдіяльність громад в умовах воєнного часу.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)