23 / Листопад, 2021
Міністерство освіти і науки організувало робочу групу з розроблення Стратегії освіти осіб з особливими освітніми потребами до 2030 року на виконання Плану заходів з реалізації Стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Такий план схвалений розпорядженням Кабміну від 14 квітня 2021 р. № 366-р. Експерт з питань освіти АМУ Тетяна Куценко взяла участь у першому засіданні.
До складу робочої групи увійшли представники Міносвіти, Мінсоцполітики, Мінрегіону, Верховної Ради, Офісу Президента, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. До обговорення долучилися науковці та експерти державних науково-дослідних установ та громадських організацій, що опікуються питаннями забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами.
Також у зустрічі взяла участь Радник-уповноважений Президента України з питань безбар'єрності Уляна Токарєва.
На початку робочої зустрічі Віктор Сальков, Державний експерт директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міносвіти зазначив, що в Міністерстві вже є певні напрацювання стратегічного документу щодо створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, задоволення особливих освітніх потреб усіх учасників освітнього процесу, створення інклюзивного освітнього середовища. Однак зазначені проекти документів, потребують оновлень, доповнень і узгоджень з новими нормативно-правовими актами у сфері освіти.
Обговорили також передумови та необхідність прийняття Стратегії освіти осіб з особливими освітніми потребами в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору, оскільки, одним з напрямків Нацстратегії є освітня безбар’єрність, яка передбачає створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, починаючи від дошкільної освіти і впродовж життя, а також опанування додаткових навичок, професії та компететностей.
За результатами робочої зустрічі учасники домовились:
  • опрацювати та обговорити на наступному засіданні напрацювання в розробці Стратегії, які надало Міносвіти, а також наявні дослідження національного та регіонального характеру, які стосуються розробки Стратегії,
  • доповнити, за потреби, склад робочої групи, та надати відповідні кандидатури в Міністерства освіти,
  • формалізувати діяльність робочої групи виданням відповідного наказу Міносвіти.
Наступна зустріч робочої групи відбудеться за два тижні.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)