28 / Вересень, 2021
28 вересня Асоціація міст України взяла участь в урочистій церемонії закладення алеї ЮНЕСКО в Києві з нагоди відзначення 75-річчя організації. Подію було організовано у столичному Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка НАН України. У межах ініціативи було висаджено 12 платанів.
У заході взяли участь голова Національної комісії у справах ЮНЕСКО, перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова та координатор системи ООН в Україні Оснат Лубрані. Подію підтримали титуловані українські особистості, митці, науковці та спортсмени: Народний артист України, артист ЮНЕСКО в ім‘я миру Герман Макаренко, дворазовий олімпійський чемпіон Валерій Борзов, академік, секретар відділення загальної біології НАН України Володимир Радченко, директор Національного ботанічного саду Наталія Заїменко та інші.
Асоціацію міст України на події представляла експерт з освітніх питань Тетяна Куценко.
 
Відкриваючи захід, голова Національної комісії у справах ЮНЕСКО Еміне Джапарова зазначила: "В Україні ми цю ювілейну дату вирішили відзначити нетрадиційно, зокрема висадженням такої алеї. Дерева, платани, були обрані саме тому, що вони мають підкреслити наш зв'язок в тому числі з Кримом, і ЮНЕСКО відіграє дуже особливу роль у питаннях висвітлення умов, в яких перебуває наша окупована територія".
Координатор системи ООН в Україні Оснат Лубрані зауважила, що цією акцією віддають належне важливості збереження природи. У цьому зв'язку вона нагадала слова Генерального секретаря ООН, сказані цьогоріч на святкуванні Міжнародного дня Матері-Землі: "Ми мусимо припинити нашу війну з природою і відновити її здоров'я".

Нагадаємо, 13 вересня 2021 року Асоціація міст України та Національна комісія України у справах ЮНЕСКО підписали Меморандум про співпрацю з метою встановлення партнерських взаємовідносин та консолідації зусиль щодо якомога ширшого залучення територіальних громад України до участі у заходах, проектах та програмах ЮНЕСКО. 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)