14 / Червень, 2019
Учора, 13 червня 2019 року, у Комітеті Верховної Ради України відбулось друге засідання робочої групи з доопрацювання до другого читання проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту» (№ 10204 від 05.04.2019 року; Кабінет Міністрів України). Участь у засіданні взяли представники секретаріату Комітету, профільних міністерств, профспілки, батьківської спільноти, експерти та керівники закладів освіти. Позицію Асоціації міст України представляла аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України Людмила Мозгова.
Учасників зустрічі привітав Голова робочої групи, голова підкомітету з питань дошкільної, загальної середньої, інклюзивної освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Тарас Кремінь, який наголосив на важливості продовження реформи освіти та зауважив, що станом на 12 червня до порівняльної таблиці внесено 179 правок від народних депутатів України.

 

Робоча група опрацювала норми щодо забезпечення освітнього процесу у закладі загальної середньої освіти. Завдяки участі АМУ вдалось:
  • не допустити обмеження щодо окремих категорій педагогічних працівників;
  • не звузити академічну свободу вчителя у виборі форм освітньої діяльності;
  • гарантувати оплату праці вихователів груп подовженого дня за кошти освітньої субвенції, а не батьківські кошти;
  • не допустити зменшення контролю за сімейної формою освіти та відповідною її якістю;
  • не допустити зменшення граничної наповнюваності класів, що призвело б до збільшення мережі класів, що навчаються у другу зміну;
  • розширити форми матеріальної допомоги учням;
  • не допустити порушення прав на здобуття освіти дітьми у сільській місцевості у класах-комплектах.
Під час обговорення позиції органів місцевого самоврядування в частині забезпечення прав громад на здобуття загальної середньої освіти аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова зауважила: «Наше завдання ‒ забезпечити достатнім ресурсом громади, щоб якість освіти та гарантованих державою стандартів не залежала від спроможності місцевого бюджету. Окрім того, ми маємо максимально захистити права вихователів групи подовженого дня, як педагогічних працівників шкіл, на одержання заробітної плати з освітньої субвенції. Це гарантуватиме функціонування груп подовженого дня, що, в свою чергу, сприятиме безпечному перебуванню дітей молодшого шкільного віку у позаурочний час, коли батьки ще працюють».

 

Розгляд частини питань був перенесений, що пов’язано з різними дискусійними поглядами на них. Це, зокрема, стосується індивідуальної освітньої траєкторії, поділу класів на групи при вивченні окремих предметів та трудових відносин з педагогічними працівниками.
Наступного тижня робота над проєктом Закону України «Про повну загальну середню освіту» (реєстр. № 10204 від 05.04.2019 року) буде продовжена.

Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)