06 / Червень, 2019
5 червня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, у якому взяв участь директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України Володимир Мягкоход. Під час засідання було розглянуто важливий законопроект "Про адміністративну процедуру" (реєстр. №9456 від 28.12.2018).
Законопроект пропонує врегулювати адміністративні процедури в управлінських відносинах органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб з фізичними та юридичними особами щодо прийняття та виконання рішень індивідуальної дії.
Проект акту також спрямований на загальне регулювання відносин адміністративних органів з фізичними та юридичними особами, які виникають з приводу:
1) видання адміністративних актів з реалізації прав і законних інтересів, виконання визначених законом обов’язків (розгляд заяв);
2) адміністративного оскарження адміністративних актів, процедурних рішень, дій чи бездіяльності адміністративного органу (розгляд скарг);
3) примусового виконання адміністративного акта.
Асоціації міст України підтримує даний законопроект. Він може бути прийнятим у першому читанні з доопрацюванням до другого читання та з урахуванням наступних зауважень:
1. оптимізація структури акта з виділенням загальних та спеціальних норм та процедур;
2. виключення або виокремлення в різні розділи норм, які не мають загального характеру і є специфічними лише для певного різновиду адміністративних відносин;
3. посилення акценту на розгляді та задоволенні заяв фізичних та юридичних осіб.
Нагадуємо, 13 травня в рамках доопрацювання законопроекту №9456 проводився Круглий стіл з обговорення законопроекту «Про адміністративну процедуру», у якому АМУ брала участь та надавала свої висновки.  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)