09 / Жовтень, 2019
На розгляді Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування знаходиться проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей) (№2189 від 30.09.2019).
В цілому АМУ підтримує запропоноване спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей, але разом з тим висловлює застереження .   
Так, відповідно до частини шостої статті 4 Європейської Хартії місцевого самоврядування, ратифікованої  Законом України  від 15.07.1997 №452/97-ВР (далі – Хартія), у процесі планування і прийняття рішень щодо всіх питань, які безпосередньо стосуються органів місцевого самоврядування, з останніми мають проводитися консультації, у міру можливості своєчасно і належним чином. Статтею 5 Хартії передбачається, що зміни територіальних кордонів органів місцевого самоврядування не можуть здійснюватися без попереднього з'ясування думки відповідних місцевих громад, можливо шляхом проведення референдуму, якщо це дозволяється законом.
Для забезпечення виконання цих положень Хартії необхідно передбачити механізм залучення органів місцевого самоврядування до консультацій щодо розробки Перспективних планів та змін до них. Асоціація міст України вважає, що проєкт Перспективного плану або змін до нього має бути оприлюднений на сайті обласної державної адміністрації з обов’язковим повідомленням органів місцевого самоврядування  про це. Строк обговорення проєкту Перспективного плану чи змін до нього має становити не менше одного місяця. У разі, якщо пропозиції  органів місцевого самоврядування не можуть бути враховані – обов’язковим є обґрунтування невнесення змін до проєкту Перспективного плану. Протокол узгодження позицій з органами місцевого самоврядування має бути обов’язковим додатком до подання обласної державної адміністрації.
Відповідний лист АМУ надіслала до профільного парламентського Комітету.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)