29 / Квітень, 2020
Асоціація міст України проаналізувала проєкт постанови Кабміну «Про порядок передачі в оренду державного та комунального майна», за зверненням Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Порядок визначає особливості передачі державного та комунального майна в оренду, він розроблений на виконання вимог Закону України "Про оренду державного та комунального майна" №157-ІХ від 03.10.2019 року.
Проєкт постанови був розроблений Мінекономіки з врахуванням сучасних тенденцій у сфері проведення електронних аукціонів, шляхом переведення їх в електронну форму з використанням електронної торгової системи «ProZorro.Продажі». Головна мета полягає у підвищенні ефективності передачі державного та комунального майна в оренду, максимізації прибутку від оренди зокрема. Втім, розробниками нормативного документу були враховані не всі норми цього Порядку. Тож Асоціація міст України повторно провела опитування муніципалітетів щодо кінцевої редакції Порядку і об’єднала всі пропозиції для Мінекономіки. АМУ також запропонувала провести спільну онлайн-зустріч щодо обговорення Порядку і застосування його на практиці з громадами.
Нагадаємо, що згідно Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування», Асоціації взаємодіють із органами державної влади при розробленні та здійсненні державної політики у сфері місцевого і регіонального розвитку з метою узгодження, підтримки місцевих інтересів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)