17 / Квітень, 2020
 
Асоціація міст України розглянула проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку присвоєння адрес об’єктам нерухомого майна», надісланий листом Мінрегіону від 31.03.2020 №7/30/5426-20 та надала свої зауваження.
Зокрема, АМУ звернула увагу на таке.
► Відповідно до ч. 4 ст. 263Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено вичерпний перелік реквізитів адреси. Проте Порядок містить посилання на такий реквізит як «сільська рада» та «селищна рада». Відповідно до статі 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» адміністративно-територіальна одиниця - область, район, місто, район у місті, селище, село. Відповідно до статей 1, 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські та селищні ради – це представницькі органи місцевого самоврядування, які складаються з депутатів і відповідно до Закону наділяються правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення. На думку АМУ, неприпустимо використовувати назву органу влади, як реквізит адреси об’єкта.
 
► Пункти 17 та 18  містять посилання на об’єднані територіальні громади. Вважаємо, що в даному контексті мова має йти про адміністративно-територіальні одиниці. Що ж стосується поняття «територіальна громада», то відповідно до статті 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальна громада - жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр. Згідно зі статтею 133 Конституції України систему адміністративно-територіального устрою України становлять: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони у містах, селища і села. АМУ пропонує робити посилання на найближчий населений пункт без посилання на «об’єднані територіальні громади».
 
Асоціація міст України висловлює готовність допомогти доопрацювати проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку присвоєння адрес об’єктам нерухомого майна» та напрацювати оптимальні варіанти положень Порядку.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)