13 / Січень, 2017

    На експертно-громадському обговоренні в Міністерстві освіти і науки України перебуває пріоритет «Модернізація професійно-технічної освіти» проекту Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період до 2020 року. Асоціація міст України проаналізувала зазначений документ і вважає за необхідне висловити деякі пропозиції.

     Щодо передачі закладів професійно-технічної освіти у комунальну власність міст обласного значення-обласних центрів

    Відповідно до підпункту «е» пункту 2 статті 89 Бюджетного Кодексу України професійно-технічна освіта фінансується з бюджетів міст обласного значення-обласних центрів (на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення у професійно-технічних та інших навчальних закладах державної та/або комунальної власності, які розташовані на території зазначених міст). Однак невирішеним залишається питання управління цими закладами професійно-технічної освіти, що передбачає, зокрема, раціональне використання майна, модернізацію матеріально-технічної бази, формування оптимальної мережі відповідно до потреб ринку праці. Зважаючи на це, пропонуємо у пріоритетах на 2017 рік передбачити передачу з державної власності у комунальну власність міст обласного значення-обласних центрів закладів професійно-технічної освіти, що фінансуються з відповідних бюджетів.

   Поряд із тим погоджуємось із позицією щодо залучення у нормативно-правовому забезпеченні формування регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів органів місцевого самоврядування як зацікавлених сторін, оскільки вони володіють актуальною інформацією щодо ринку праці своїх населених пунктів та мають певні потреби у забезпеченні кадрами підприємств та установ комунальної власності.

Центр аналізу та розробки законодавства

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)