28 / Вересень, 2016

     

        Асоціація міст України на звернення Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування щодо питань фінансування професійно-технічної освіти надіслала інформацію такого змісту:

            Експерти АМУ підтримали позицію Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти щодо зазначених проблем у сфері професійно-технічної освіти.

         Поряд із тим заначили, що Комітет ВРУ з питань освіти та науки пропонує забезпечити фінансування закладів професійно-технічної освіти виключно з державного бюджету за умови залишення в державній власності відповідних закладів. У той же час проектом Закону України «Про Державний Бюджет України на 2017 рік» (реєстр. № 5000, КМУ) передбачено здійснення фінансування професійно-технічних навчальних закладів з обласних бюджетів, бюджетів міст-обласних центрів та бюджету м. Києва. Погоджуючись із позицією Комітету ВРУ з питань освіти та науки щодо відповідності власності та джерел фінансування, експерти АМУ зауважили, що такі видатки із зазначених вище бюджетів повинні здійснюватися за умови передачі закладів професійно-технічної освіти з державної форми власності у комунальну. Це відповідатиме чинним нормам статей 29 та 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо управління закладами комунальної власності та щодо повноважень у галузі освіти.

Підготовлено Центром аналізу та розробки законодавства АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)