06 / Липень, 2017

На розгляді у Комітеті перебуває проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо освітньої та медичної субвенцій)» (реєстр. № 6108 від 21.02.2017 р.; н. д. В. Литвин, О. Марченко та ін.). Асоціація міст України розглянула його та у частині, що стосується освіти, повідомляє наступне.

Змінами до статті 1032 Бюджетного кодексу України пропонується до видатків, що можуть здійснюватись із освітньої субвенції, додати оплату поточних видатків (у тому числі оплату праці технічних працівників, оплату комунальних послуг та енергоносіїв).

В Асоціацію міст України надходять звернення органів місцевого самоврядування, бюджети яких є дотаційними. Підвищення мінімальної заробітної плати в цілому, перекладання на бюджети місцевого самоврядування додаткових видатків з оплати комунальних послуг та заробітної плати непедагогічних працівників спричинили дефіцит фонду заробітної плати працівників освіти відповідних територіальних громад у поточному бюджетному році. Наприклад, у м. Жовті Води Дніпропетровської області видатки на освіту становлять 68,9 млн. грн., що становить 60,6 % бюджету міста. У зв’язку з дефіцитом коштів запроваджуються заходи з економії фонду заробітної плати, що призводить до не оплати замін тимчасово відсутніх працівників, зменшення надбавок за престижність педагогічної праці, невиплат диференціації заробітної плати тощо. Ситуація буде ще більш ускладнена в зв’язку з необхідністю підвищувати посадові оклади працівникам дошкільних навчальних закладів з 1 вересня поточного року відповідно до постанови Кабінету Міністрів № 974 від 14.12.2016 року «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року № 1298». Прогнозовано, що такий стан фінансування спричинить не лише скорочення фахівців, а й погіршення якості надання освітніх послуг.

Зважаючи на викладене, Асоціація міст України просить Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти підтримати проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо освітньої та медичної субвенцій)» (реєстр. № 6108 від 21.02.2017 р.) та рекомендувати Верховній Раді України прийняти його за основу та в цілому.

ТЕКСТ листа за посиланням

Аналітичний центр АМУ

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)