04 / Січень, 2017

      Асоціація міст України розглянула проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів» (реєстр. № 5547 від 16.12.2016 р., Кабінет Міністрів України), надісланий Комітетом для надання пропозицій листом вих. № 04-23/3-1813 від 26.12.2016 року, та повідомляє наступне.

    Законопроектом пропонується внести зміни до Законів України «Про освіту» та «Про професійно-технічну освіту» в частині введення до поняття державного замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів нового поняття «регіональне замовлення» з метою приведення чинних норм названих вище законів до відповідності з підпунктом «е» пункту 2 частини першої статті 89 Бюджетного Кодексу України.

      Відповідно до підпунктів 1 та 2 пункту «а» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні повноваження управління закладами освіти, забезпечення здобуття повної загальної середньої, професійно-технічної освіти у державних і комунальних загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах, створення необхідних умов для виховання дітей, молоді, розвитку їх здібностей, трудового навчання, професійної орієнтації, продуктивної праці учнів. Окрім того, відповідно до підпункту 2 пункту «б» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до делегованих повноважень органів місцевого самоврядування належить забезпечення відповідно до закону розвитку всіх видів освіти і медичного обслуговування, розвитку і вдосконалення мережі освітніх і лікувальних закладів усіх форм власності, фізичної культури і спорту, визначення потреби та формування замовлень на кадри для цих закладів, укладення договорів на підготовку спеціалістів, організація роботи щодо удосконалення кваліфікації кадрів, залучення роботодавців до надання місць для проходження виробничої практики учнями професійно-технічних навчальних закладів.

     Відповідно до вище зазначеного Асоціація міст України погоджує проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів» (реєстр. № 5547 від 16.12.2016 р.) без зауважень.

Центр аналізу та розробки законодавства АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)