11 / Травень, 2017
11 травня  у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти відбулось засідання робочої групи з доопрацювання до другого читання проекту Закону «Про освіту» (№ 3491-д) під головуванням заступника завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олени Козієвської.
До роботи було залучено науковців, представників Міністерства освіти і науки України, керівників навчальних закладів та експертів у галузі. Участь від Асоціації міст України у роботі групи взяла аналітик із питань освіти Людмила Мозгова.
На порядок денний засідання було винесено уточнення формулювань законопроекту, оскільки планується підготувати остаточну редакцію документа до кінця травня. Однак учасниками було внесено корективи у порядок денний. На засідання завітали представники Асоціації вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, які були обурені наслідками наради, що відбулась 04 травня 2017 року в Міністерстві освіти і науки України під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки України Володимира Ковтунця. Як з’ясувалось, на розгляд було винесено проект Концепції реалізації державної політики у сфері реформування підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, на якій анонсовано ініціативу МОН України про передачу фінансування ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації державної форми власності на місцеві бюджети з 01.08.2018, як це передбачено чинним Бюджетним кодексом України.
 
Представники ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації звернулись до робочої групи з проханням визначити саме у системі вищої освіти правовий статус їхніх навчальних закладів. Водночас акцентували на необхідності збереження їх державного фінансування.
Членами робочої групи було обговорено проблему щодо визначення правового статусу ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації та нормативно-правового врегулювання діяльності цих закладів.
Члени робочої групи дійшли висновку щодо необхідності змін ліцензійних умов для таких закладів (адже за чинних умов вони не пройдуть ліцензування і перейдуть у сферу професійної освіти), а також прийнято рішення про прирівняння рівня молодшого спеціаліста системи ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації до рівня молодшого бакалавра (у системі професійної освіти залишиться рівень молодшого спеціаліста).
Також дійшли згоди щодо внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» в частині зняття норми щодо виключних прав лише тих ВНЗ, які мають відповідну ліцензію, на підготовку молодшого бакалавра.
«Асоціація міст України не підтримує передачу ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації на місцеві бюджети без відповідного ресурсу, оскільки це спричинить значний їх дефіцит, наслідком чого може стати скорочення мережі таких навчальних закладів. Подібну ситуацію ми вже мали з системою професійно-технічної освіти у 2016 році. Варто памʼятати, що у ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації навчаються діти з різних регіонів. У разі передачі виникне проблема з фінансування навчання таких дітей», – зауважила аналітик Людмила Мозгова.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)