20 / Січень, 2022
Асоціація міст України зверталася з листом до Держгеокадастру з проханням визначити для органів місцевого самоврядування алгоритм доступу до отримання цифрових та електронних топографічних карт масштабом 1:10 000 для розроблення комплексних планів просторового розвитку території громад та запровадження єдиної цифрової топографічної основи на рівні територіальної громади. 
Цей алгоритм дозволить громадам зекономити кошти, отримавши частину етапу розробки комплексних планів безкоштовно.
На звернення АМУ Державна служби України з питань геодезії, картографії та кадастру повідомила, що для отримання запитуваної інформації громадам необхідно підключитися до НІГД (Національної інфраструктури геопросторових даних). Також Держгеокадастром було повідомлено про необхідність долучення органами місцевого самоврядування до створення геопорталів, геопросторових даних, їх оприлюднення та взаємо обміну геопросторовою інформацією.
 
На допомогу органам місцевого самоврядування Асоціація міст України раніше презентувала Методичні рекомендації щодо оприлюднення геопросторових даних та метаданих на національному геопорталі, де детально викладено інтрукцію з підключення до НІГД.
Детальніше щодо співпраці в листі Держгеокадастру (лист).
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)