01 / Грудень, 2020
Асоціація міст України опрацювала винесений до другого читання проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за правопорушення у сфері продажу дітям електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах» №3628.
Згідно зі звітом ВООЗ 2020 року в аерозолі тютюнових виробів для нагрівання (IQOS і glo) міститься понад 50 канцерогенних речовин. Глобальне опитуванням молоді щодо вживання тютюну показало, що понад 50% підлітків 15–17 років в Україні курили електронні сигарети, а серед дітей віком 13-15 років майже кожен п’ятий курить електронні сигарети. Для порівняння, курцями «звичайних» сигарет є 9,2% підлітків. Згідно з Європейським опитуванням учнів, понад 70% підлітків вважають, що куріння електронних сигарет є безпечним для здоров’я або значно безпечнішим, ніж куріння «звичайних» сигарет. Наразі відсутні незалежні дослідження про вплив електронних сигарет на здоров’я, а особливо на здоров'я дітей. Діти - майбутнє наших громад і захист їхнього здоров’я та профілактика найбільш значущих хвороб дитячого віку є ключовою задачею на всіх рівнях.
АМУ вважає, що одним із першочергових завдань у сфері регулювання питань, пов’язаних з тютюнопалінням, є створення законодавчої бази, яка буде не тільки адаптована до законодавства ЄС, узгоджена з Рамковою конвенцією ВООЗ із боротьби проти тютюну, а й створить нові засади громадського здоров’я на рівні муніципалітетів і зміцнить їх економічні позиції.
Асоціація міст України звернулася до Голови Парламенту та Голови Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування з проханням підтримати законопроєкт №3628 як такий, що дозволить через посилення адміністративної відповідальності встановити заборону продажу електронних сигарет особам, які не досягли 18 років, на рівні із традиційними тютюновими виробами. А це дозволить запобігти поширенню тютюнопалінню серед дітей.
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)