22 / Лютий, 2021
Асоціація міст України підтримує законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань діяльності ліцеїв та забезпечення доступності повної загальної середньої освіти» №4629 від 22.01.2021 р.
Проєкт Закону прононує внести зміни до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» з метою розширення повноважень органів місцевого самоврядування (з населенням менше 50 тисяч осіб) щодо можливості бути засновниками ліцеїв та забезпечення надання повної загальної середньої освіти в опорних закладах освіти.
На думку АМУ, доцільними є пропоновані у законопроєкті зміни до статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» №463-IX щодо вилучення повноважень районних рад в частині розвитку мережі комунальних початкових шкіл, гімназій та прийняття рішення про їх утворення як окремих юридичних осіб, а також реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу). Такі зміни є вкрай актуальними з огляду на завершення укрупнення територіальних громад та районів у процесі децентралізаційної реформи, передачу повноважень та фінансових ресурсів у сфері освіти на базовий рівень місцевого самоврядування, необхідність перегляду повноважень органів місцевого самоврядування районного рівня.
У цілому підтримуючи проєкт Закону, Асоціація міст України висловила певні зауваження і пропозиції щодо функціонування у складі ліцеїв початкової школи, конкурсного відбору до ліцеїв та вилучення повноважень районних рад з Закону України «Про освіту».
Асоціація міст України підтримує прийняття законопроєкту №4629 за умови врахування запропонованих пропозицій.
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)