13 / Листопад, 2019

АМУ направила до комітетів Верховної Ради України лист про підтримку проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо зменшення граничного строку оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, реєстр. №2228 від 04.10.2019 р.
Органи місцевого самоврядування неодноразово звертали увагу на  занадто тривалий граничний строк оприлюднення. Так, передбачений частиною третьою статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» строк у 20 робочих днів призводить до неможливості оперативного регулювання важливих питань територіальної громади та не узгоджується зі строками, які встановлені іншими законами. У разі внесення суттєвих змін до оприлюдненого проєкту рішення він має бути знову оприлюднений і рішення прийматиметься не раніше ніж через 20 робочих днів. Це суттєво уповільнює прийняття рішень, зокрема і тих, що не відносяться до нормативно-правових актів.

Нагадаємо, АМУ у 2015 році висловила підтримку законопроєкту «Про внесення змін до статті 15 Закону України "Про доступ до публічної інформації" щодо зменшення терміну оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування» №2003а від 03.06.2015р.

 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)