04 / Жовтень, 2016

       

        Асоціація міст України розглянула доопрацьований проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Переліку професій загальнодержавного значення, підготовка за якими здійснюється за кошти державного бюджету» (далі – Проект постанови), надісланий листом Міністерства освіти і науки України № 1/11-12686 від 30.09.2016 року.

      Проектом постанови пропонується визначити перелік професій загальнодержавного значення, за якими здійснюватиметься підготовка фахівців за кошти державного бюджету України, що є необхідним кроком для збереження мережі професійно-технічних напрямів освіти та дефіцитних спеціальностей.

       У Проекті постанови частково враховано попередні зауваження Асоціації міст України, висловлені у листі № 5-343 від 02 вересня 2016 року, зокрема визначено обсяги видатків із держаного бюджету у розмірі 169 600,8 тис. грн. на фінансове забезпечення державного замовлення на підготовку робітничих кадрів у системі професійно-технічної освіти, вилучено у переліку професій професію «Ювелір (ювелір-модельєр)», що може здобуватись за кошти підприємств або кошти фізичних осіб, оскільки є комерційною спеціальністю.

     Поряд із тим, не враховано позицію АМУ щодо недопущення зменшення переліку професій, оскільки порівняно із попереднім варіантом документа у доопрацьованому Проекті постанови їх зменшено на 5.

       Зважаючи на важливість прийняття цієї постанови до узгодження всіх питань щодо формування бюджету на 2017 рік та на необхідність підтримки дефіцитних спеціальностей на рівні держави, Асоціація міст України погоджує Проект постанови без зауважень.

       Офіційне погодження передано до Міністерства освіти і науки України.

Підготовлено Центром аналізу та розробки законодавства АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)