06 / Липень, 2017

Асоціація міст України розглянула доопрацьований проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів» (далі – Законопроект), надісланий листом Міністерства освіти і науки України № 1/11-4209 від 29.06.2017.

Законопроектом пропонується унормувати механізм здійснення регіонального замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у вищому, професійно-технічному навчальному закладі, закладі післядипломної освіти та інших установах. Асоціація міст України в цілому підтримує необхідність визначення середньострокового прогнозу потреби у фахівцях та робітничих кадрах на ринку праці, що має забезпечити закриття вакансій та стабільність економічного і соціального розвитку регіонів України.

У доопрацьованому Законопроекті враховано позицію Асоціації міст України щодо розмежування поняття державного та регіонального замовлення. Також передбачено, що формування регіонального замовлення здійснюватиметься на підставі аналітичної інформації місцевих органів праці та зайнятості населення про попит та пропонування професій і кваліфікацій, а також їх пріоритетності. Так, на нашу думку, буде враховано потреби органів місцевого самоврядування у підготовці необхідних кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів для комунальної сфери.

Зважаючи на вище зазначене, Асоціація міст України погоджує проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів» без зауважень.

ТЕКСТ листа за посиланням

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)