24 / Вересень, 2020

Асоціація міст України погодила проєкт розпорядження Кабміну «Про схвалення Національної стратегії розвитку інклюзивної освіти на 2020-2030 роки та затвердження плану заходів з її реалізації», підготовленого Міністерством освіти і науки України із зауваженнями, що стосуються плану заходів з реалізації Національної стратегії розвитку інклюзивної освіти.

Дійсно важливо, щоб інтереси осіб з особливими освітніми потребами, що є у кожній громаді, були  враховані в закладах освіти, оскільки переважна більшість освітніх будівель здебільшого не відповідають вимогам щодо доступності, і, безумовно, схвалення Національної стратегії розвитку інклюзивної освіти сприятиме створенню універсального освітнього простору, доступного для кожного члена громади.
Однак у Плані заходів з реалізації стратегії розвитку інклюзивної освіти забезпечення безбар’єрного доступу маломобільних груп до будівель і приміщень закладів освіти, створення безпечного, комфортного інклюзивного освітнього середовища в територіальних громадах, передбачено за рахунок місцевих бюджетів. Вимоги щодо архітектурної доступності закладів освіти, що визначені Державними будівельними нормами ДБН В.2.2-40:2018 "Інклюзивність будівель і споруд", потребують значних капітальних видатків, адже необхідно забезпечити:
  • доступність прилеглої території до будівлі навчального закладу;
  • безбар’єрний вхід до приміщення та безперешкодний рух усередині приміщень;
  • доступність до дверних і відкритих прорізів;
  • пристосованість для використання санвузлів, місць відпочинку та усіх без винятку приміщень у закладі.
АМУ пропонує провести фінансово-економічні розрахунки потенційних витрат з бюджетів на будівництво, реконструкцію закладів освіти з метою забезпечення безбар’єрного доступу. Після визначення потреби в коштах, необхідно зазначити в Національній стратегії джерела покриття цих витрат з урахуванням спроможності бюджетів відповідного рівня.
Асоціація міст України вважає, що погодження Національної стратегії розвитку інклюзивної освіти та плану заходів її реалізації можливе після закріплення у ній компенсаторного механізму фінансового забезпечення виконання органами місцевого самоврядування робіт з безбар’єрного та безпечного інклюзивного середовища в закладах світи.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)