21 / Липень, 2021
Асоціація міст України розглянула проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників», розроблений Міносвіти на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля до Закону України «Про повну загальну середню світу» та Плану організації підготовки проєктів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України «Про фахову передвищу освіту».
Метою прийняття проєкту постанови є впорядкування переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти відповідно до змін в освітньому законодавстві.
Враховуючи, що невід’ємними складниками системи освіти є дошкільна, повна загальна середня, позашкільна, спеціалізована, професійна (професійно-технічна), фахова передвища, вища освіта, а також освіта дорослих, в тому числі післядипломна, перелік педагогічних посад доповнено та уточнено відповідно до спеціальних законів. Так, статтею 45 Закону України «Про професійну (професійно-технічну) освіту» встановлено, що до педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти належать, зокрема асистент викладача та асистент майстра виробничого навчання. Відповідно до статті 59 Закону України «Про фахову передвищу освіту» викладено назви посад працівників фахової передвищої освіти. Також уточнено назви педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів післядипломної освіти відповідно до Закону України «Про освіту» (частина одинадцята статті 18).
Асоціація міст України погодила проєкт постанови без зауважень.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)