31 / Жовтень, 2019
30 жовтня аналітик АМУ з питань земельних відносин Тетяна Медвецька взяла участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. Вона представила позицію Асоціації міст України щодо проєкту Закону України  «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» (№2194 від 1.10.2019 року).
Зокрема, АМУ пропонує:
  • Спростити державну реєстрацію земель органами місцевого самоврядування.
  • Передбачити формування довідок та надання інформації про грошову оцінку земель.
  • Удосконалити ведення самоврядного контролю на всій території ради (в межах і за межами).
Ці пропозиції були напрацьовані представниками органів місцевого самоврядування під час засідання Секції Асоціації міст України з питань земельних відносин (26-27 вересня 2019 року, м.Южне, Одеська область).
Повернення органам місцевого самоврядування повноважень щодо управління землями громад за межами населених пунктів, яких вони були позбавлені з 1 січня 2002 року із набранням чинності теперішньої редакції Земельного кодексу України, є дуже важливим завданням реформи місцевого самоврядування. Асоціація міст України погоджується з тим, що фактично, органи місцевого самоврядування зараз контролюють приблизно лише десяту частину неприватизованих земель. Обмеження «земельної» юрисдикції органів місцевого самоврядування тільки межами населених пунктів ускладнює розвиток громад, зменшує матеріальну основу місцевого самоврядування та перешкоджає залученню інвестицій. Раніше АМУ вже зверталася до профільного Комітету з пропозиціями до законопроекту №2194.
Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендував Верховній Раді України ухвалити проект Закону №2194 у першому читанні. Голова Комітету Микола Сольський відзначив, що пропозиції Асоціації міст України будуть враховані під час підготовки законопроекту до другого читання.
У разі прийняття цього законопроєкту з'явиться реальна можливість вирішити одну із важливих проблем у сфері управління земельними ресурсами – проблему надмірної централізації функцій управління землею.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)