21 / Лютий, 2020
Постановою Кабміну від 9 жовтня 2019 р. №866 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із забезпечення центрів надання адміністративних послуг обладнанням для видачі паспортних документів, посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів. Згідно цього Порядку, перелік ЦНАПів, які забезпечуються обладнанням для видачі необхідних документів за рахунок бюджетних коштів, визначається Мінекономіки із залученням заінтересованих державних органів та громадських організацій на підставі рекомендацій облдержадміністрацій.
Підготовлені рекомендації враховують:
  • кількість населення відповідних адміністративно-територіальних одиниць, які обслуговує відповідний ЦНАП;
  • характеристики приміщень центру, його кадрове та матеріально-технічне забезпечення;
  • відстань до ЦНАПів, які надають адміністративні послуги з видачі паспортних документів та/або посвідчень водія, реєстрації транспортних засобів;
  • підключення ЦНАПу до національної системи конфіденційного зв’язку або наявність гарантійного листа щодо забезпечення такого підключення за підписом сільського, селищного, міського голови.
За результатами розгляду рекомендацій та обговорення комісії, утвореної при Мінекономіки, були сформовані наступні переліки ЦНАПів:
  - 91 ЦНАП рекомендований до забезпечення обладнанням для оформлення паспортних документів;
  - 89 ЦНАПів рекомендовані до забезпечення обладнанням для оформлення та видачі посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів.
Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми було визначено Мінекономіки. Одержувачем бюджетних коштів - державне підприємство «Український центр “Безпека”».
Проте у 2019 році закупівлі обладнання не відбулося, а держбюджет на 2020 рік не передбачає коштів для цього. Оскільки реформа місцевого самоврядування триває, в спроможних громадах, які формуються, зазвичай відсутні підрозділи Державної міграційної служби України та Головного сервісного центру МВС. Тому оформлення паспортних документів, посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів через ЦНАП є важливою послугою.
Територіальні громади розраховували на отримання обладнання, тому проводили капітальні та ремонтні роботи у приміщеннях ЦНАПів, підключилися до національної системи конфіденційного зв’язку за рахунок коштів бюджетів міських, селищних, сільських територіальних громад. Таким чином, всі визначені Кабміном умови були виконані, але так і залишились без обладнання: для оформлення паспортних документів - 91 ЦНАП; для оформлення та видачі посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів - 89 ЦНАП.
АМУ звернулася до Уряду з проханням доручити Мінфіну, Мінцифри, Мінекономіки розробити зміни до Держбюджету-2020 за підсумками першого півріччя, передбачивши кошти для закупівлі необхідного обладнання та відповідний Порядок.
АМУ вважає, що джерелом зазначених фінансових ресурсів можуть бути надходження в рамках програм допомоги і грантів Європейського Союзу, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, в тому числі отриманих в рамках програми допомоги Європейського Союзу з підтримки комплексного реформування державного управління та інші ресурси.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)