26 / Жовтень, 2018
Асоціація міст України висловлює стурбованість ситуацією із забезпеченням препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет, що склалася в більшості областей України. 
Непокоїть й те, що в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун у дописі на сторінці у соцмережі зазначила, що держава фінансує відшкодування препаратів інсуліну на 75%, а решту мають забезпечувати місцеві бюджети:
«…забезпечення інсулінами відбувається шляхом співпраці Міністерства охорони здоров'я України та місцевої влади. Дві третини відшкодування вартості інсулінів відбувається коштом державного бюджету, решта – має дофінансовуватись з місцевого… враховуючи дані електронного реєстру пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, кошти, виділені з державного бюджету в 2018 році, покривають потребу в середньому на 75% в кожному регіоні. Ця цифра може мати незначні відмінності по регіонах в залежності від потреб, які визначені в реєстрі»
Цікаво, що у червні МОЗ у листі до структурних підрозділів з питань охорони здоров’я ОДА (№ 10.1-12/15097), повідомляє, що обсяг фінансування лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет у розмірі 701,5 млн гривень забезпечує потребу лише на 44%. 
АМУ звертає увагу, що відповідно до статті 90 Бюджетного кодексу України до видатків, що здійснюються з обласних бюджетів належать, зокрема, видатки на спеціалізовану стаціонарну допомогу, до якої відноситься і лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет. Таким чином, твердження, що відшкодування вартості інсулінів має дофінансовуватися з місцевого бюджету, є некоректним. Компенсація може забезпечуватись з місцевих бюджетів лише у випадку передбачення відповідно до потреби обсягу медичної субвенції.
Принагідно Асоціація міст України в черговий раз звертає увагу на критичний стан місцевих бюджетів у забезпеченні делегованих повноважень, зокрема, фінансування видатків у галузі охорони здоров’я за рахунок медичної субвенції. 
АМУ звертається до МОЗ з наполегливим проханням:
  • взяти повну відповідальність за фінансування державних функцій з охорони здоров’я, зокрема лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет, хворих на ниркову недостатність, та не допустити переривання їх лікування;
  • припинити перекладати відповідальність за недофінансування з державного бюджету державних функцій на сільські, селищні та міські ради;
  • передбачити кошти на забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну та лікування хворих на ниркову недостатність до кінця 2018 року та наступні роки.
24 жовтня АМУ надіслала лист до в.о. Міністра охорони здоров’я України (завантажити).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)