06 / Вересень, 2019
Президент України підписав Указ № 647/2019 від 4 вересня 2019 року «Про деякі заходи із забезпечення надання якісних публічних послуг».
Асоціація міст України вітає та висловлює підтримку ініціативам Президента В.Зеленського щодо створення сервісної держави і покращення публічних послуг. 
Розвиток публічних послуг - серед пріоритетів АМУ. Стратегія АМУ у сфері «Електронного врядування та публічних послуг» передбачає забезпечення доступу кожного члена територіальної громади до всіх публічних послуг через мережу Інтернет.
Указом Президенета визначається ряд заходів, які мають на меті утвердження функціонування сервісної держави з головним акцентом на зручних та доступних електронних сервісах для надання  публічних послуг, в тому числі й адміністративних. 
Кабінету Міністрів доручено опрацювати питання про запровадження реєстрації місця проживання за декларативним принципом шляхом подачі заяви в електронній формі, а також синхронізувати відповідні реєстри територіальних громад з національними електронними ресурсами.
Указом передбачено забезпечення взаємодії відповідних реєстрів територіальних громад з національними електронними інформаційними ресурсами. Розглядається можливість надання органами місцевого самоврядування та/або нотаріусами окремих публічних послуг, зокрема пов’язаних із реєстрацією актів цивільного стану, реєстрацією транспортних засобів, видачею посвідчень водія, державною реєстрацією земельної ділянки, наданням соціальних послуг.
Також уряд має впровадити механізм надання комплексної електронної послуги з оформлення права на земельну ділянку.
Указом пропонується забезпечити надання окремих адміністративних послуг в автоматичному режимі без втручання людини, а також за допомогою засобів телефонного зв'язку або через кур'єра.
Уряд має встановити єдині вимоги до надання публічних послуг, зокрема, основні показники ефективності, максимального часу очікування, показників задоволеності громадян, а також запровадити механізм контролю за наданням публічних послуг.
Кабміну доручено опрацювати питання про введення нових підходів до діяльності Центрів надання адміністративних послуг. Зокрема, запропоновано перейти до надання адміністративних послуг обласних і районних державних адміністрацій центрами надання адміністративних послуг органів місцевого самоврядування на основі співфінансування державою відповідних витрат. Водночас пропонується спрямувати частини плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору) на матеріально-технічне забезпечення діяльності центрів надання адміністративних послуг.
Кабмін також повинен опрацювати питання про доцільність подальшого надання адміністративних послуг державними та комунальними підприємствами.
Крім того, Президент доручив забезпечити поступове переведення окремих публічних послуг в електронну форму, а також впровадження ефективних способів надання консультацій фізичним і юридичним особам, зокрема з використанням "гарячих ліній" зв'язку, віртуальних співрозмовників ("чат-ботів"), електронних баз типових запитань і відповідей.
Указ набирав чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
 
 
 
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)