29 / Грудень, 2020

21 грудня Кабінет Міністрів України на засіданні вніс зміни до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2021 році. Документом передбачено продовження дії цієї програми до 31 березня 2021 року.
Згідно з постановою Програма медичних гарантій буде діяти у тому вигляді, в якому вона діє у 2020 році і НСЗУ має продовжити усі договори з медзакладами без змін, зокрема і за програмою “Доступні ліки”. Нова Програма медичних гарантій вступить в дію з 1 квітня 2021 року. Порядок реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення здійснюватиметься відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2020 року №65 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році».

Нагадаємо, Асоціація міст України наголошувала, що неприйняття Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2021 році призведе до припинення оплати за договором про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Внаслідок цього медичні заклади не зможуть надати доступну медичну допомогу громадянам. Окрім цього, така ситуація ставить фінансування медицини територіальної громади в залежність від спроможності місцевих бюджетів.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)