03 / Листопад, 2021
2 листопада Верховна Рада прийняла в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо використання майна ліквідованих комунальних закладів середньої освіти у сільській місцевості, №5230.
Ці зміни дозволять на законодавчому рівні закріпити можливості для громад ефективно розпоряджатися майном закладів середньої освіти, що знаходяться у сільській місцевості.
Громади зможуть передавати в оренду майно ліквідованих комунальних закладів середньої освіти в сільській місцевості, окрім майна санаторних та спеціальних шкіл. При цьому, кошти, отримані від використання майна ліквідованих закладів або тих, діяльність яких зупинена, використовуватимуться виключно на освітні потреби.
Таке рішення орган місцевого самоврядування зможе прийняти:
  • за умови неможливості використання майна цих закладів для забезпечення здобуття освіти та/або надання послуг у сфері соціального захисту, культури та охорони здоров’я; 
  • після громадського обговорення;
  • не раніше, ніж через рік з дати внесення запису про припинення закладу загальної середньої освіти до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
АМУ підтримувала прийняття законопроєкту № 5230. До робочої групи з підготовки документу до другого читання входила експертка АМУ.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)