25 / Січень, 2022
25 січня відбулася церемонія нагородження переможців першого Всеукраїнського творчого конкурсу «Здорова планета, здорова людина ‒ спільна відповідальність, спільні зусилля: мій образ майбутнього», проведеного серед учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО. Асоціація міст України в рамках співробітництва з Національною комісією України у справах ЮНЕСКО виступила інформаційним партнером цього конкурсу. Приєднання АМУ до кола співорганізаторів Конкурсу - це вже третій спільно проведений захід після підписання меморандуму з Нацкомісією у справах ЮНЕСКО (перший - закладання Алеї ЮНЕСКО у національному ботсаду, а другий - організація підсвічення будівлі КМДА орнаментом Орьнек).
Метою творчого Конкурсу, було поширення принципів і цінностей ЮНЕСКО, виховання відповідального ставлення учасників до навколишнього середовища, один одного і своєї батьківщини. Діти мали можливість показати свої творчі здібності у трьох номінаціях: малюнок, есе та відеофільм. Визначення переможців відбулося 20 грудня, крім обраних журі призерів Конкурсу, АМУ також визначила своїх номінантів для спеціальних відзнак.
  
Під час офіційного нагородження з вітальним словом до призерів та учасників конкурсу звернувся Голова АМУ Віталій Кличко. «Сьогодні ми підбиваємо підсумки конкурсу, покликаного через творчість учнівської молоді показати необхідність збереження довкілля і відповідального ставлення до своєї країни та своєї громади», - розповів В.Кличко та висловив сподівання, що такий Конкурс буде проводитися щороку. «Чим більше молодих людей усвідомлять власну відповідальність за життя своїх громад, тим швидше громади ставатимуть сильнішими і комфортнішими!» - додав Голова АМУ. Віталій Кличко висловив сподівання на подальшу успішну співпрацю Асоціації міст України з Національною комісією України у справах ЮНЕСКО та на нові цікаві проєкти.
Нагородження призерів спеціальною відзнакою Асоціації міст України проводила експерт АМУ з питань освіти Тетяна Куценко. Спеціальними відзнаками АМУ нагороджено:
  • в номінації «Творче есе» - Параскеву Курочкіну, ученицю Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • в номінації «Аматорський фільм» - Любов Бадрак, Софію Жакун, Ігоря Лисюка, учнів Житомирської міської гуманітарної гімназії № 23 ім. М. Очерета;
  • в номінації «Малюнок» - Анастасію Бессонову, ученицю Ліцею №19 Мелітопольської міської ради.
  
Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Еміне Джапарова проводила церемонію нагородження переможців, які посіли І, ІІ та ІІІ місця. Вона привітала учасників та висловла велику вдячність співорганізаторам конкурсу. У вітальному слові Е.Джапарова нагадала, що конкурс започатковано як один із низки проектів, присвячених 75-річчю діяльності ЮНЕСКО. «Сьогодні, у такі непрості часи, дійсно важливим є збиратися у товаристві талановитої молоді та даватити дітям можливість розмірковувати над питаннями, відповіді на які шукають міжнародні лідери. Адже тема захисту довкілля - одна з топових тем на міжнародних майданчиках», - зазначила Еміне Джапарова та додала, що символічним є проведення фіналу цього конкурсу у Міжнародний день освіти, адже Конкурс має стати одним із механізмів формування культури майбутнього відповідального ставлення до навколишнього середовища.
 
Церемонію нагородження призерів продовжили представники партнерів Конкурсу: Міністерства молоді та спорту, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Спеціальною відзнакою нагородили учнів також представники Офісу координаторки системи ООН в Україні, та Київського національного університету ім Карпенка-Карого. Спільною тезою співорганізаторів події було те, що такі Конкурси допомагають формувати бачення майбутнього, того як потрібно ставитися до природи та довкілля загалом.
Під час урочистостей для призерів та гостей церемонії виступили творчі колективи школи мистецтв з Глевахи Київської області.
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)