16 / Квітень, 2020
16 квітня Асоціація міст України спільно з іншими аграрними асоціаціями взяла участь в онлайн-зустрічі з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та керівництвом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру і її територіальними органами. Відкрив та модерував нараду заступник міністра Мінекономіки Тарас Висоцький. Він зазначив, що під час карантинних заходів спільно з територіальними органами Держгеокадастру щочетверга буде проводитися роз’яснювальна робота всім особам, які звертаються за допомогою і не отримують зворотного зв’язку від територіальних органів Держгеокадастру.
Аналітик АМУ Тетяна Медвецька мала змогу озвучити деякі проблемні питання від членів АМУ, а саме: 
1. Питання від громади с.Маяківка Оржицького району Полтавської обл. щодо оформлення громадського пасовища.
Заступник міністра зазначив, що створення громадських пасовищ є дуже важливим фактором для розвитку сільських та селищних територій у сфері тваринництва. Також було дано доручення Головному управлінню Держгеокадастру у Полтавській області взяти на контроль, зберегти і не змінювати цільове призначення земель, які використовуються для громадських пасовищ.
2. Питання від громади Житомира щодо зміни та розширення меж міста: "Чи може місто розробити документацію із землеустрою щодо встановлення та зміни меж на меншу площу, якщо Генеральний план міста було розроблено на більшу у зв’язку із ненаданням згоди та непогодженням однією із сусідніх громад межі ?"
Заступник голови Держгеокадастру Олександр Краснолуцький роз’яснив, що документація із землеустрою по встановленню меж населеного пункту обов’язково має відповідати межам Генерального плану міста.
Загалом питання стосувалися сільськогосподарських перевірок, які наразі здійснюють територіальні органи Держгеокадастру. Громадам було запропоновано активніше звертатись до інспекції із сільського господарства для вирішення порушень земельного законодавства. Оскільки такий формат нарад запропонований нещодавно (щочетверга з 12.00-13.00), то Асоціація міст України продовжує збирати щотижня проблемні питання через Регіональні відділення в областях. Аналітичний Центр АМУ буде інформувати на сайті про отримані відповіді на питання і результати онлайн-зустрічей.
Пропозиції та зауваження можна направляти в електронному вигляді на адресу аналітика з питань земельних відносин та комунального майна: t.medvetska@auc.org.ua

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)