11 / Травень, 2021
7 травня відбулася онлайн-зустрічі учасників Робочих груп з розробки Національної стратегії безбар'єрності з першою леді Оленою Зеленською, яка згуртувала навколо проблеми забезпечення безбар'єрності представників влади, громадських активістів, українських та міжнародних експертів, небайдужих громадян.
Асоціацію міст України на заході представляла аналітик з питань освіти Тетяна Куценко.
Керівник напряму "Якість життя" ЦЕВ Isar Ednannia Василь Бабич на початку зустрічі наголосив, що Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору України стане складовою плану дій усієї країни, адже безбар’єрність стосується кожного громадянина, кожної сфери суспільного життя і має стати новою суспільною нормою.
Перша леді Олена Зеленська подякувала громадським активістам та експертам за внесок у роботу над документом, змістовні пропозиції, які дозволили зберегти широкий фокус на різноманітних вимірах безбар'єрності: не тільки просторової доступності, але і доступі до інформації, сервісів, роботи для різних груп населення.
Представники громадськості в цілому позитивно оцінили досвід співпраці з державними органами в межах підготовки стратегічного документу, так само як і його важливе значення для подальшої політики держави і розвитку кожної громади.
Виступаючі підкреслили, що Стратегія є надзвичайно важливим, але лише першим кроком, і в майбутньому усі заходи з її імплементації потребуватимуть контролю та моніторингу з боку громадянського суспільства. Адже у влади, громадськості та бізнесу має бути спільна мета - розбудова суспільства, в якому висока якість життя є доступною для всіх без виключення громадян.
Перша леді запросила учасників зустрічі до подальшої співпраці, в тому числі доєднання до консультацій щодо конкретних заходів на короткострокову перспективу в межах підготовки Плану дій на виконання Нацстратегії для того, щоб безбар’єрний і комфортний простір дійсно став важливою цінністю та суспільною нормою в Україні.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)