25 / Травень, 2022
Асоціація міст України закликає Прем’єр–міністра України Дениса Шмигаля ініціювати звернення до міжнародної спільноти, щоб привернути увагу до безчинств рф стосовно працівників освітньої галузі і протизаконних намагань окупаційної влади рф примусити учнів та педагогів перейти на навчання за освітніми програмами росії.
Також АМУ вимагає розробити акт, який би захищав та передбачав державну підтримку для керівників місцевих органів управління освітою, вчителів, працівників закладів освіти та учнів на окупованих територіях, для життя яких існує реальна загроза у зв’язку з невиконанням вимог ворога. 
Освітяни мужньо відстоюють право України на існування і, не зважаючи на війну рф проти України, докладають неймовірних зусиль, щоб діти могли повернутись до навчання, отримати таку необхідну психологічну підтримку і надати, хоч і дистанційно, можливість спілкуватись з однолітками і вчителями. Однак сьогодні агресор на окупованих територіях намагається тиснути на керівників закладів освіти та органів управління освітою, наполягаючи на відкритті шкіл, що є неприпустимим під час активних воєнних дій.
АМУ закликає не допустити того, щоб українська освіта опинилась в заручниках! Ми певні, що наші спільні рішучі дії зможуть допомогти звільнити ув’язнених освітян, зберегти тисячі життів, а також не допустити насадження дітям та вчителям потворної російської пропаганди!
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)