20 / Січень, 2022
19 січня відбулося засідання робочої групи в рамках ініціативи МВС із запровадження пілотного проєкту щодо виявлення негативних ризиків та шкідливих явищ у дитячому середовищі, профілактики вчинення правопорушень в освітньому середовищі та заходів щодо їх усунення. Зустріч відбулася під головуванням заступника Міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко. В обговоренні взяли участь представники Міносвіти, Мінрегіону, Мінсоцполітики, Нацполіції, Держслужби якості освіти, Національної академії внутрішніх справ, а також Освітній омбудсмен. Асоціацію міст України представляли експерт з питань освіти Тетяна Куценко та експерт з правових питань Інна Скляр.
На засіданні робочої групи учасники обговорили питання щодо:
  • індикаторів успішності проєкту,
  • Паспорту безпеки закладу освіти, який складатиме спеціаліст з питань безпеки для окремої школи,
  • порядок проведення аудиту, 
  • навчально-методичний план підготовки спеціаліста з безпеки, що розрахований на місяць очного навчання.
Василь Богдан, Начальник Управління ювенальної превенції Національної поліції України, надав інформацію про те, що сім громад із чотирьох областей братимуть участь у пілотному проєкті та вже підписали відповідні меморандуми, а ще вісім громад розглядають таку можливість.
Наразі готується проєкт постанови Кабміну про реалізацію цього ініційованого МВС пілотного проєкту. АМУ зазначає, що його запровадження має багато дискусійних питань, зокрема щодо:
- обов’язковості введення окремої посади в органах місцевого самоврядування;
- індикаторів успішності проєкту;
- взаємодії спеціаліста з безпеки та органу місцевого самоврядування;
-  оплати курсів підготовки спеціаліста з безпеки.
Асоціація міст України в цілому підтримує необхідність підвищення безпеки освітнього середовища закладів загальної середньої освіти. Однак наголошує, що відповідно до чинного законодавства ОМС самостійно визначають власні структури з урахуванням місцевих потреб і необхідності ефективного здійснення повноважень. 

Нагадаємо, проєктом передбачається введення по одній посаді спеціаліста з безпеки в органі місцевого самоврядування для встановлення безпечного освітнього середовища в одній або кількох школах громади. За задумом авторів, такі спеціалісти мають постійно перебувати у школах й стати сполучною ланкою між поліцейськими офіцерами, учнями, батьками, керівниками і засновниками шкіл.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)