23 / Квітень, 2020
22 квітня Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру оприлюднила для обговорення проєкт постанови Кабміну «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земель». Асоціація міст України звертає увагу органів місцевого самоврядування, що новою Методикою пропонується проведення одночасно нормативної грошової оцінки (НГО) всіх об'єднаних земель в умовних межах ОТГ.
Як зазначає Держгеокадастр, метою нової Методики є:
  • уніфікація та спрощення чинних Методик НГО України, забезпечення НГО земельних ділянок усіх категорій та форм власності в межах територій громад, незалежно від їх розташування за принципом організаційної єдності процесу оцінки;
  • приведення Методики оцінки у відповідність до вимог чинного законодавства;
  • створення передумов для повномасштабної реалізації органами місцевого самоврядування повноважень щодо затвердження технічної документації із НГО земель в межах території відповідних громад.
НГО земельних ділянок здійснюють для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, втрат сільськогосподарського/лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих та фізкультурно-оздоровчих споруд. Також її здійснення необхідне при розробці показників і механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель. Тобто плата за землю є одним із основних джерел наповнення місцевих бюджетів. 

АМУ активно долучається до обговорення всіх проєктів нормативних актів, що стосуються муніципалітетів та запрошує надсилати пропозиції на електронну адресу аналітика з питань земельних відносин та комунального майна Тетяни Медвецької t.medvetska@auc.org.ua

Детальніше ознайомитися з проєктом можна за посиланням.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)