26 / Квітень, 2018
Асоціація міст України, проаналізувавши інформацію про стан забезпеченості освітньою субвенцією для виплати заробітної плати педагогічним працівникам, отриману від 233 міст та ОТГ, визначила, що дефіцит освітньої субвенції лише для міст та об’єднаних територіальних громад складає близько 4,4 млрд гривень. Органи місцевого самоврядування, для недопущення затримок у виплаті заробітних плат та виконання рішення Уряду з їх підвищення, здійснюють оплату праці педагогічним працівникам за рахунок власних доходів. Таким чином відволікаються ресурси, які мають спрямовуватися на оновлення матеріально-технічної бази шкіл в рамках створення освітнього простору Нової української школи.
Задля вирішення складної ситуації Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням переглянути обсяги освітньої субвенції на 2018 рік, врахувавши пропозиції органів місцевого самоврядування щодо вдосконалення формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами (завантажити лист АМУ).
Нагадаємо, раніше АМУ надіслала до Кабінету Міністрів України інформацію про наявність нерозподілених коштів додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я до бюджетів міст та ОТГ. Ці кошти також можна спрямувати на збільшення обсягів освітньої субвенції для тих громад, які зіткнулися з її дефіцитом.
Вчора, 25 квітня, на засіданні Уряду було з голосу внесено та прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки України на 2018 рік», якою зменшено обсяг нерозподілених видатків освітньої субвенції для Донецької та Луганської областей на 1,1 млн грн (ці кошти спрямовано на забезпечення потреб закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації).
Асоціація міст України сподівається на перегляд обсягів освітньої субвенції та вирішення питання оплати праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти у 2018 році найближчим часом та удосконалення формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)